Benedikt lékařský – Čubet benedikt - Supermazlici

Supermazlíci
Přejít na obsah

Benedikt lékařský – Čubet benedikt

Bylinky > Herbář > A-B-C
Benedikt lékařský – Čubet benedikt


Účinně napomáhá při:

poruchách trávení. Droga celkově zlepšuje trávení, podporuje vylučování žluče. Benedikt působí proti některým typům virů a bakterií, zejména proti nežádoucím střevním bakteriím. Potlačuje patologické kvašení a hnití ve střevech. Zlepšuje funkci imunitního systému na úrovni střev. Působí proti chronickému překyselení těla. Velmi dobře podporuje činnost trávicího traktu u starších, nemocných osob. Je vhodný i pro děti trpící nechutenstvím a trávicími potížemi. Působí dobře i při alergiích, chronických poruchách imunity,chorobách kůže, zejména u lupenky a ekzému. Není vhodný u osob s těžkými poruchami ledvin.

Obecný popis:

Benedikt je bodlák s červenohnědým pakořenem a větvenou, pavučinovitě plstnatou lodyhou dorůstající výšky až ¾ metru. Žlutavé květy jsou sestaveny do úborů, jejichž listeny jsou bodlinaté. Benedikt je pěstovaná bylina.

Používaná část:

Nať před úplným rozvitím

Způsob použití: Nať se používá ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Není vhodný na dlouhodobé užívání jako samostatná bylina, může dojít k předávkování. Dobře působí jako homeopatická tinktura. Zevně se může používat jako obklad při kožních zánětech, ekzémech, lupence nebo bércových vředech.
Návrat na obsah