DÝCHÁNÍ - Supermazlici

Supermazlíci
Přejít na obsah

DÝCHÁNÍ

Bylinky > Bylinky dle nemocí > A-B-C-D
DÝCHÁNÍ
Dýchání těžké, obtížné, sípavé


Denně třikráte, také i čtyřikráte polévání a denně dvakráte až nad lýtka ve vodě choditi. Po čtyřech dnech denně jedno polévání zad a poloviční koupel. Mimo to denně chodit ve vodě. To vše po dobu pěti dní. Po těchto pěti dnech denně poloviční koupel, polévání zad a polévání kolenou. (56)


Užívejte denně na lačný žaludek routový čaj z natě spařené v červeném víně - l polévková lžíce na půl litru vína. (132)


Užívejte denně na lačný žaludek 4 g prášku z kořínku kopytníku ve skleničce bílého vína. (132)


Smíchejte po 20 g kopřivových a koz- líkových kořínků v hmoždíři roztlučených a vyvařte je v přecezené spářce z 15 g arniky a 15 g leknínu. Pijeme denně dva menší šálky, ráno a večer. (132)


10 g omanu, 15 g merlíku, 25 g podběle, 20 g máty. Ráno a večer šálek teplého nálevu. Vylouhovaná šťáva černé ředkve s kandisem, několik lžiček za den. (132)

Dýchání páchnoucí


Léčíme kloktáním silným odvarem z přesličky nebo čajem z angeliky, máty peprné, melisy citrónové, listů ostružiny vonné, puškvorce, rozmarýnu a smrkového jehličí po stejném váhovém díle smíchaných. (107)


Smícháme po 30 g plod anýzu, kmínu a list máty peprné a tři čajové lžičky této směsi prelejeme půl litrem vroucí vody. Necháme pět minut vyluhovat a scedíme. Teplým čajem několikrát za den kloktáme a vyplachujeme ústa.
Návrat na obsah