Švédské kapky - Supermazlici

Supermazlíci
Sisältöön

Švédské kapky

Bylinky > Produkty z bylinek > Kapky
   
10 g aloe*)
 
5 g myrhy (Gummiresina myrrha)
 
0,        2  g šafránu
 
10 g listu senný (Foliům sennae)
 
10 g kafru (Camphora naturalis) **)
 
10 g kořene reveně (Radix rhei)
 
10 g oddenku zedorie (Rhizoma  zedoriae)
 
10 g many
 
10 g theriaku (Theriak venezian) ***)
 
5 g kořene pupavy (Radix carlinae)
 
10 g kořene anděliky (Radix angelicae)
 
Švédské byliny naplníme do  dvoulitrové láhve, zalejeme 1,5 litrem 38-40procentní žitné pálenky (nebo  jiné ovocné pálenky) a vše necháme na slunci nebo v blízkosti kamen stát 14  dní. Každý den protřepeme, stejně jako když odléváme do menší láhve nebo  odebíráme k použití. Bylinky mohou zůstat v nálevu šest týdnů i déle. Potom  tekutinu plníme do menších lahviček. Takto můžeme elixír uchovat i několik  let. Čím déle leží, tím je účinnější.
 
*) namísto aloe může být použit kořen  hořce nebo prášek z pelyňku pravého **) smíme použít jenom přírodní kafr
 
***) starý lékařský univerzální prostředek, mnohasložková směs vonných  drog
 
Recept na tuto čajovou směs se našel  ve spisech po smrti slavného švédského lékaře dr. Samsta. Jako stočtyřletý  měl nešťastný úraz při jízdě na koni. Jeho rodiče a prarodiče dosáhli též  patriarchálního věku. Zdá se to být skoro pohádkou, ale vše se skutečně  stalo. Jako těžce nemocná mladá žena jsem přišla do Lembachu. Po válce nás  vystěhovali a v táboře v Bavorsku jsem dostala břišní tyf, otravu z masa, k  čemuž se připojily ještě žloutenka a neprůchodnost střev. Ležela jsem v  nemocnici déle než půl roku. Když nás můj manžel, tedy mne, naše dítě a naše  dvě matky přestěhoval do Rakouska, stála jsem sotva na nohou. V noci jsem  měla bolesti, které pronikaly jako meče celým tělem. V těch chvílích jsem  nemohla ani sedět, ani ležet, ani chodit či stát. Současně jsem za velkých  křečí zvracela a měla průjem. Byla jsem bezvládnou lidskou troskou. Lékař  zjistil, že jde o následky tyfu, které doznívají mnoho let. Jednoho dne mi  přinesla neznámá žena malou lahvičku, v níž byla tmavohnědá, silně aromatická  tekutina. Slyšela prý
 
o mé  chorobě a ráda by mi pomohla. Tyto švédské kapky i ji vyléčily z těžké  choroby. Přinesla též opis
 

Obklady: Podle velikosti místa se vezme menší nebo větší kus vaty nebo buničiny, navlhčí se švédskými kapkami a přiloží se na ošetřované místo, které se předtím natřelo vepřovým sádlem nebo mastí z měsíčku lékařského. Potom se na vatu přiloží větší kus plastického sáčku, aby se neumazalo prádlo. Až pak se vše omotá ručníkem a celé ováže. Podle druhu choroby se nechá obklad působit dvě až čtyři hodiny. Jestliže to pacient snáší, je možné obklad nechat přiložený celou noc. Po odstranění obkladu se pokožka zapudruje. Kdyby však i přesto měli někteří citliví lidé pokožku podrážděnou, pak nezbývá než zkrátit čas působení obkladu, nebo je třeba jej na čas přerušit. Osoby, které jsou alergické, nemají si dávat plastický sáček, ale obalí obklad pouze ručníkem. V žádném případě se nesmí vynechat namaštění pokožky! Když se přesto vyskytnou svrbící vyrážky, je třeba ránu natírat mastí z měsíčku lékařského
   
„starého rukopisu“, v němž se  popisuje ve 46 bodech, jaké nemoci kapky léčí. Recept z pozůstalosti slavného  švédského lékaře. Píše se v něm, že všichni příslušníci rodiny se dožili  vysokého věku. Švédské kapky vyléčí podle bodu 43 dokonce „morové vředy a  nádory (hlízy) i když již napadly krk“. Nejprve jsem lék postavila do domácí  lékárničky. Prostě jsem nevěřila, že by mi tyto skromné kapky mohly vrátit  zdraví, vždyť ani lékař neuměl pomoci. Brzy jsem však byla poučena o opaku. Seděla  jsem právě u velkého koše s přezrálými hruškami, které bylo třeba urychleně  zpracovat, když jsem náhle dostala nový záchvat. Byla jsem předtím poučena,  že kapky je možné užívat jak vnitřně, tak i zevně na obkladech. Neuvažovala  jsem déle, přiložila jsem si na břicho obklad z vaty, navlhčený kapkami. Na  to jsem přiložila nylonový sáček, přes který jsem natáhla podvazkový pás a  pokračovala v práci. Celé tělo pronikl obdivuhodný, příjemný, teplý proud a  naráz jsem cítila, jakoby někdo jediným mávnutím ruky odehnal z těla všechny  choroby. Ubezpečuji vás, že tento jediný obklad, který jsem měla celý den  přiložený, odnesl všechny bolesti posledních měsíců. Jako by to nemoc  odfouklo a žádný záchvat se již nikdy neopakoval.
 
Mému synovi bylo tehdy šest let. Napadl  ho vlčák a pokousal mu tvář. Vybouleniny tmavočervených jizev pokrývaly jeho  obličej, od nosu dolů přes ústa. Ve starém rukopise se píše v bodě
 
33,     že  kapky odstraní jizvy po ranách i pořezání, i když jsou zastaralé, když se až  čtyřicetkrát lékem navlhčí. Proto jsem každý večer před spaním navlhčila  kapkami synovy jizvy. Velmi brzy zmizely beze stopy, a to i ty, které se  zařezaly hluboko do nosu.
 
S těmito zkušenostmi jsem přišla v  roce 1953 do Grleskirchenu. V jednom hospodářství jsem se setkala ve chlévě  při dojení krav se selkou, matkou dvou malých dětí. Namísto pozdravu ml  řekla: „Když mě postavíš ke zdi, můžeš mě hned zastřelit!“ Už několik týdnů  měla nesnesitelné bolesti hlavy, a protože se lékař obával, že má nádor, měla  jít do Lince na rentgen. Ještě ten večer jsem jí po synovi poslala lahvičku  švédských kapek, aby jí obklad alespoň zbavil bolestí. Byla jsem velmi  překvapená, když druhý den ráno už v sedm hodin stál před dveřmi hospodář a  řekl: „Cos to poslala ženě? Když si přiložila obklad s navlhčenou vatou, tak  už za dvě minuty se strašné bolesti hlavy ztratily. Ráno jí z nosu vypadly  dvě rezavohnědé zátky v síle malíčků.“ Jednalo se o zastaralé onemocnění  čelních dutin, které se vyléčily jediným obkladem. Hospodyně ještě dnes  přísahá na švédské kapky. Před lety vyléčila obklady u své malé dcerky zápal  plic, a proto má tyto kapky vždy doma.
 
Jedna žena trpěla řadu měsíců  bolestivým hnisáním čelních dutin. Nosem již nemohla dýchat. Občas se  dostavily nesnesitelné bolesti hlavy. Silná antibiotika ani ozařování  nepomohly. Dávala si pak obklady ze švédských kapek na čelo, oči a nos. Již  po prvém obkladu cítila úlevu. Po třech obkladech v následujících nocích se  dýchací cesty uvolnily a z nosu vytékalo mnoho hnisu.
 
Potkala jsem jednou mladou ženu,  která po porodu svého šestého dítěte byla jenom stínem. Oslovila jsem ji a  dověděla se, že už nemůže vůbec nic jíst. Všechny děti musela odeslat z domu.  Poradila jsem jí švédské byliny. Za tři týdny jsem ji opět viděla, byla už  zdravá a svižná. Kapky ji zázračně vyléčily. Nyní už zase všechno jí, i děti  již měla u sebe doma. „Jakoby ze mne vyskočilo zvíře.“ Vyprávěla také, že  její
 

   
matka ležela v nemocnici se silně  oteklou nohou a že již dávno chodila jen o holi. Pětasedmdesát injekcí  nepřineslo zlepšení. Poslala matce rukopis o švédských bylinách. Radila jí,  aby je užívala, a ony skutečně rychle pomohly. Noha je zase normální a není  třeba ani hole.
 
Jednoho dne jsem dostala dopis od  známé v Německu, ve kterém prosila, abych se alespoň duševně ujala její  neteře, která je toho času na léčení v Gallspachu. Když přišla poprvé za  mnou, velmi jsem se polekala. Nejprve jí pomohli z auta, pak jí podali dvě  berle a její zmrzačené tělo potřebovalo ještě přispění, aby se za čtvrthodinu  dostala do mého bytu v prvním poschodí. Klouby na obou nohách byly  zdeformované, prsty rukou křečovitě stažené, neschopné něco uchopit. Při  chůzi tahala nohy za sebou a horní část těla posunovala pohazováním dopředu.  Stála jsem ve dveřích bytu, obě ruce přitlačené k srdci a zmohla jsem se  pouze na slova: „Mladá paní, jak jste přišla k takové hrozné nemoci?“  Odpověděla mi: „Během jedné noci po čtvrtém dítěti.“ Zcela náhle, tak říkajíc  přes noc, ležela tato krásná mladá žena v posteli jako mrzák. V Německu chodila  od lékaře k lékaři, ani jeden však nedokázal pomoci. Již čtyři roky chodí  dvakrát za rok do Gallspachu k dr. Zeileisovi, který však řekl, že bolesti  pouze zmírní, ale nevyléčí. Zabolelo mne srdce, když jsem viděla, jak chytila  šálek s kávou vnější stranou zmrzačené ruky. Poradila jsem švédské byliny,  které se tehdy daly v Německu koupit pod názvem „Crancampo“. Dnes lze dostat  švédské byliny dle uvedeného receptu v mnohých lékárnách. To bylo v únoru  1964. V září téhož roku mi telefonovala z Gallspachu, abych ji čekala u  autobusu v Griesklrchenu. Byla jsem zprvu bezradná, potom však nesmírně  překvapená, když jsem viděla z autobusu vystupovat mladou, usmívající se  ženu, jak se opírá už jen o jednu hůlku. Křečovité stažení a znetvoření rukou  zmizelo, rovněž ustoupila značná část deformace nohou. Jen levá noha byla  ještě oteklá v koleně a v kotnících. Do 3. srpna 1965, tedy do roka, se i  toto vše ztratilo. Tehdy už přišla bez hole a úplně zdravá. Po porodu  čtvrtého dítěte jí onemocněly ledviny a v průběhu jedné noci vyvolaly u ní ty  hrozné deformace. Denně užívala tři polévkové lžíce švédských bylin,  zředěných vlažnou vodou tak, že je brala půl lžíce před a půl po jídle. I  když byly bylinky vyluhované v režné pálence, ledviny snášely alkohol dobře.
 
Chci uvést ještě další příhody o  neuvěřitelných účincích švédských bylin. Dozvěděla jsem se od své sestry,  která žije v Německu, že jedna její známá z Lipska je už patnáct let na  invalidním vozíku. Během války žila v Praze a v roce 1945 byla nucena sejít  do sklepa obytného domu, kde pobývala bez matrací a slámy několik týdnů.  Později přišla i s manželem do Lipska. Brzy se objevily těžké deformace  kloubů. Nakonec byla odkázána už jen na invalidní vozík. O jejím osudu jsem  se dověděla až po náhlé smrti jejího manžela, když zůstala sama a musela se i  jako chromá přestěhovat.
 
Do bývalé NDR nebylo dovoleno posílat  z Rakouska léky a léčivé rostliny. Posílala jsem jí proto bylinky každý druhý  měsíc z bavorského pohraničního místa. Brzy jsem dostala dopisy plné naděje.  Nemocná užívala denně tři polévkové lžíce s trochou vody, vždy jednu  rozdělenou na polovic před a po jídle. Deformace pomalu ustupovaly a klouby  se stávaly pohyblivějšími. Obě jsme se modlily, já v Grieskirchenu a ona v  Lipsku. Po třech čtvrtích roku se stav zlepšil tak dalece, že po patnácti  letech nemoci se tato nepohyblivá žena pomalu uzdravila a poprvé vyšla z  domu. Stav se jí lepšil i dále. Už si
 

   
mohla sama umýt okna, sama dělala  práce v domácnosti, což museli před tím za ni vykonávat ochotní lidé. Během  dlouhotrvající těžké choroby měla velkou důvěru v Boha, o čemž svědčí i tato  skutečnost. Před jejími okny rostla lípa a po celý čas byla pro ni zdrojem  potěšení. Těšila se z ní na jaře, kdy lípa rozkvetla, celé léto měla radost z  její zeleně, na podzim ze žlutých listů a v zimě z veselého poletování  ptactva v koruně stromu. Za tuto přízeň denně děkovala Bohu. Uvedu i jiné  příklady užití léčivých bylin. Jednou jsme se koupali na Offensee a sedávali  na hranaté dřevěné kládě. Jednoho dne bylo břevno opřené
 
o  blízký  plot a já si k němu odložila tašku. Před odchodem domů jsem si do ní opět  ukládala věci. Pojednou jsem pocítila, jakoby do mne udeřil blesk. Těžký trám  spadl přímo na mou nohu. Od kolena dolů jsem měla tmavomodročervené skvrny a  dva otoky velké jako pěst. Museli mne odnést do auta a po schodech vzhůru do  bytu. Manžel chtěl přivést lékaře z Ebensee, ale já ho poprosila, aby mi dal  obklad ze švédských bylinek. Asi za půl hodiny jsem již šla sama po schodech  do jídelny a druhý den byla noha hladká jako předtím. Nebylo vidět krevní  podlitiny, i ony dva otoky velikosti pěsti se ztratily.
 
Ještě jedna nemilá příhoda se udála u  Offensee. Při koupání píchl sršen čtyřleté děvčátko do ramene. Místo velmi  neforemně oteklo. Přinesla jsem švédské bylinky ještě předtím, než se rodiče  s dítětem stačili obléci. Cestou k autu jsem přiložila děvčátku na oteklé  rameno vatu navlhčenou kapkami. Než jsme k autu došli, trvalo to asi tři  minuty, oteklina se ztratila. Nebylo třeba ani jít k lékaři.
 
Při sběru malin mne nějaký jedovatý  hmyz píchl do palce. Palec přes noc otekl a ráno byl jako klobása. Při nákupu  jedna žena poznamenala: „Musíte jít hned do nemocnice, taková infekce může  být smrtelná!“ Přiložila jsem si na noc vatu navlhčenou švédskými kapkami a  ráno byl palec zase normální. Jindy se mi přihodila nehoda v prádelně. Bylo  to v době, kdy pračka ještě prala, ale neodstřeďovala. Zamotané prádlo se  muselo z vařící vody vytahovat dřevěnými kleštěmi. Při práci vždy spěchám a  dělám přitom rychlé pohyby. Kleště se mi vysmekly a prudce mě narazily do  oka. Omámena bolestí a poloslepá jsem se doklopýtala do prvního poschodí. Jen  co jsem si přiložila na oko obklad se švédskými kapkami, zanikly silné  bolesti. Po chvíli jsem si prohlédla v zrcadle zranění. Okolí oka bylo  podlité krví. Přiložila jsem si na ně navlhčenou vatu, na ni pak plastický  sáček, přes celé převázala ručník a šla opět do prádelny. Několik dní jsem si  ještě dávala přes noc na nemocné místo obklady, aby se v oku neusadila nějaká  škodlivina. Každoročně jezdívám do Kneippových lázní v Muhllackenu na léčení.  Vrchní sestra mi jednou přivedla do pokoje ženu, která byla celá pokřivená  bolestí. Měla těžké žlučníkové záchvaty a chtěla se se mnou poradit. Léky jí  nepomohly a její lékař pokládal za nutnou operaci. Požádala jsem ji, aby se  svlékla a přiložila jsem na oblast žlučníku obklad ze švédských kapek. (Při  takových obkladech je třeba nejprve pokožku natřít vepřovým sádlem nebo mastí  z měsíčku, neboť alkohol by pokožku vysušil.) Na bolavé místo se přiloží  navlhčená, ale dobře vymačkaná vata, přes kterou se položí suchá vata, pak  látka nepropouštějící vodu a celé se přikryje ručníkem. Když se obklad sejme,  je třeba pokožku zapudrovat, aby nesvrběla nebo nezčervenala. Právě jsem  chtěla obklad zakrýt, když paní zvolala: „Všechny bolesti jsou pryč!“ V  krátkém čase zmizely všechny její obtíže. Kromě obkladů užívala kapky  vnitřně, tři lžíce denně, pak se již záchvat nedostavil. Už po léta jsem  opatrovala osamělou ženu. Těžko
 

   
jsme se domlouvaly, neboť byla  nedoslýchavá. Ve starém rukopisu je psáno: „Kapky navracejí i ztracený  sluch!“ Na mou radu musela navlhčovat zvukovod švédskými kapkami. Dělá se to  tak, že se navlhčí ukazovák a vsune do zevního zvukovodu. Nesmí se zapomínat  na to, že při tom je nutno občas ucho naolejovat, aby se předešlo svrbění.  Tato žena si navlhčovala celé ucho, ba i spánek, čelo a oči. Pojednou znovu  slyšela a současně jí omládla tvář. Jednou ji, při vystupování z autobusu, srazilo  auto, padla tváří na zem, celou ji pak měla poznamenanou modřinami. A i zde  pomohly švédské bylinky. Prvního února jí bylo osmdesát devět let. Nyní opět  slyší a můžeme se normálně bavit. Při mých přednáškách mi posluchači často  vyprávějí, že po použití švédských kapek mohli odložit přístroje pro  nedoslýchavé, neboť začali opět normálně slyšet. Kapky tedy pomáhají i v  těžkých případech a všude tam, kde se vyskytují i bolesti. Způsobují velmi  dobře prokrvení a právě tak rychle odstraňují bolesti. Proto je vhodné  přikládat na týl obklady se švédskými kapkami i epileptikům. Příčina takových  záchvatů má svůj původ daleko v minulosti, mohl je způsobit nějaký pád na  hlavu nebo šok v mládí. Při přednášce v Gallspachu za mnou přišel mladý muž,  který měl nepěknou autohavárii, při níž utrpěl dvojitou zlomeninu lebky. Po  zahojení ran dostával denně (epileptické) záchvaty padoucnice. Poradila jsem  mu, aby si přikládal do záhlaví obklady ze švédských kapek a aby denně vypil  čtyři šálky čaje z kopřivy, do kterých měl přidat dvě polévkové lžíce  švédských kapek. Kopřivový čaj je při těchto záchvatech důležitý. Za několik  měsíců šel okolo našeho domu a u plotu mi vyprávěl, že se mu záchvaty  padoucnice ztratily.
 
Obklady se švédskými kapkami kladené  na temeno hlavy úspěšně léčí i zápaly mozkových blan, úrazy hlavy po pádu či  nárazu, koktání a poruchy řeči. Tyto obklady je možné používat i při zánětech  slizových váčků. Není třeba opakovat, že při všech těchto těžkých  onemocněních je třeba nejprve navštívit lékaře. Jak se dozvídám z dopisů,  obklady ze švédských kapek úspěšně zabraly i při odchlípnutí sítnice a  pórovité sítnici. Všem postiženým lidem hrozilo, že oslepnou. Obklady se  přikládají na zavřené oči, na hodinu během dne. Neměli bychom však zapomínat,  že preventivně by se měly dávat tyto obklady
 
i     na  zdravé, ale přetížené oči, kromě toho by se měla víčka ráno a večer potřít  švédskými kapkami, současně by se měly kapky ukazovákem trochu vetřít i do  koutků očí. Takovým způsobem si možno až do vysokého věku zachovat ostrý zrak.
 
Když už švédské bylinky tak znamenitě  pomáhají našemu zdraví, neměly by chybět ani v jedné domácí lékárničce. Měli  bychom je mít vždy po ruce v lahvičkách, ba měli bychom je brát s sebou i na  cesty. Často nám nechutná jídlo mimo dům, potřebujeme něco pro povzbuzení  žaludku a žlučníku, nebo se cítíme unavení, malátní a skleslí a při těchto  stavech jsou kapky skutečným elixírem. Vypije se jeden doušek zředěný vodou,  zvenku se potřou spánky, čelo, oči a místa za ušima a hned pocítíme v celém organismu  oživení. Při rýmě, pocitech tlaku na čele a v žaludku stačí navlhčit vatu  kapkami, přiložit ji k nosu a zhluboka vdechnout. V oblasti čela a nosu hned  pocítíte úlevu. Jsme-li hodně prochladlí a napadeny jsou i průdušky,  vdechujeme kapky otevřenými ústy. Rychle se nám uleví. V chřipkových obdobích  je dobře denně vypít kávovou lžičku kapek, někdy však i polévkovou lžíci
 

   
rozpuštěnou ve vlažné vodě a ta nás  chrání před chřipkou. Švédské kapky pomohou při všech bolestech. Užíváme je  vnitřně nebo se jimi natíráme zevně, přikládáme si také obklady.
 
Před několika roky jsem měla  ledvinovou koliku. Lékař přerušil ordinační hodiny a přišel za mnou. Mezitím  jsem si však přiložila na ledviny obklad ze švédských kapek a když lékař přišel,  bolesti již zmizely. Byla jsem proto velmi nesmělá, neboť lékař zbytečně  ztrácel svůj vzácný čas. On však chtěl vědět, jak je možné, že bolesti tak  rychle odezněly. Když jsem mu řekla, že pomohly obklady, řekl jen: „Výborně,  pak je injekce zbytečná.“ Schvaloval totiž používání švédských bylinek. Když  jsem přišla do jeho ordinace, potom vždy jen říkal: „Tobě nic nepředepíši,  vždyť ty máš svoje švédské bylinky!“ Byl to stejný lékař, který mne důvěrně  seznámil s mnohými léčivkami a s jejich léčebnými účinky.
 
Jednou mne navštívila stará žena,  která již léta chodila pouze s holí. Revma a dna ji pokřivily, nepomohl jí  žádný lék a byla již na konci se svými nervy. Třikrát denně užívala lžičku  švédských kapek v čaji z kopřivy a přesličky a po třech týdnech již chodila  bez hole.
 
Víme, že na Hromnice bývá nejvíce  pohřbů. Jistá mladá paní utrpěla v té době úraz při bruslení. Zpívala na kůru  a protože nás bylo málo, tak nám chyběla. Po mši jsem ji potkala ve městě.  Měla znehybnělé koleno a nemohla by vyjít strmými schody na kůr. Za chvíli  jsem byla u ní, vyzbrojena vším potřebným pro obklady. Byla manželkou lékaře,  a proto se na moje počínání dívala skepticky. Svůj názor však změnila, neboť  zakrátko mohla už koleno ohýbat a druhý den vyšla bez těžkostí nahoru po  schodech na kůr. Chyběla nám však další zpěvačka, která si při sportování  vymkla kotník (podvrtnutý kotníkový kloub). Dozvěděly jsme se, že ji už  převezli do nemocnice. S právě uzdravenou ženou jsme chtěly i jí pomoci. Dělala  jsem to velmi nerada, protože už ležela v nemocnici, ale nakonec rozhodla  situace ve sboru. Pacientka ležela na gauči a měla silně oteklý kotník. V  nemocnici jí poradili jen to, aby si nohu položila vzhůru. Při tom měla velké  bolesti. Obklad ze švédských bylinek přinesl Ihned úlevu. Druhý den přišla  již do pěveckého kroužku na kůr, přesto, že venku bylo náledí. Bolesti  zmizely, opuchlý kotník byl normální a naše rekviem jsme zachránily. Jednou  jsem byla v Muhlviertelu a u sousedního stolu v hostinci jsem viděla hosta,  jak se svíjí bolestí. Takové záchvaty míval často a léky nepomáhaly. Přinesla  jsem svoje kapky, nalila je do vlažné vody na polévkové lžíci a nabídla mu  je. Jen co je vypil, vrátila se mu barva do tváře a velmi se divil, že ho  bolesti tak rychle opustily. Za půl roku jsem zase přišla do té čtvrti. Již  jsem na příhodu zapomněla, když mne oslovil onen muž a velice mi děkoval.  Bylo na něm vidět, jak omládl o několik let. Opatřil si švédské bylinky,  vyluhoval je a užíval kapky. Těžkosti se slinivkou břišní a akutním zánětem  sliznice žaludku (gastritis)  se ztratily. Právě proto, že léčí i slinivku  břišní, je možné kapky doporučit I cukrovkářům.
 
Skvrny, bradavice, lišeje, ba dokonce  i cévní nádor (angiom) a mazové žlázy se ztratí, když se častěji navlhčí  kapkami, stejně tak kuří oka a hemoroidy. Odstraní hučení a zvonění v uších,  když do ucha vsuneme kousek navlhčené vaty. Kapky posilují paměť, když se  častěji navlhčí obratel hlavy. Pročišťují krev, podporují prokrvení,  odstraňují koliky a špatné trávení, bolesti hlavy, všechny choroby žaludku a  žlučníku, dále choroby jater i ledvin (i při zákazu pití alkoholu). Při  trombóze a
 

   
zánětu žil se místo natře mastí  měsíčku (na tloušťku nože) a na to se přiloží obklad ze švédských kapek. Pro  dobré prokrvení si po vyléčení ještě uděláme kopřivovou koupel nohou. Kapky  odstraňují lenivost střev, záchvaty, závratě, ba dokonce i obrnu. Účinně  pomáhají při rakovině. Při akutních záchvatech bolesti se dává polévková  lžíce kapek do čaje z bylinek nebo do vody. Když se užívá třikrát denně jedna  čajová lžička kapek, tedy ráno, v poledne a večer, udržíme si zdraví a tvůrčí  sílu do vysokého věku. Protože se kapky používají bez výjimky při všech  nemocech, můžeme hovořit o tom, že přispívají ke znovunavrácení a zachování  zdraví člověka. Probouzejí životní elán a zvyšují životní energii, kterou v  dnešní době tolik potřebujeme. Pomocí tohoto obdivuhodného elixíru si udržíte  zdraví, pracovní energii, radost z práce v povolání i pro svou rodinu a pro své  bližní.
 
Při návštěvě jedné zemědělské  usedlosti jsem se dozvěděla, že dvanáctiletý syn jejího majitele je před  operací ucha. Jako důsledek zánětu se vytvořilo za bubínkem hnisavé ložisko.  Byla jsem proti operaci, neboť v takových případech se někdy ztrácí sluch.  Namočila jsem tampóny vaty do švédských kapek a vsunula je do chlapcova ucha.  Tím se podařilo denně odstranit z ucha mnoho hnisu, bolesti se záhy ztratily  a už nebylo třeba operace.
 
Při nevyléčitelné rakovině střev -  šlo o mladou matku pěti dětí a lékař jí předpovídal již jen několik dní  života -jsem poradila obklady na nemocné místo. Současně žena užívala i  oddenek puškvorce (ten se vyluhuje na studeno přes noc, na jeden šálek se dá  zarovnaná čajová lžička kořene), z něhož se pije doušek před a po každém  jídle. Navrhla jsem též krev pročišťující čaj z měsíčku, řebříčku a kopřivy.  Z této směsi bylinek se během dne vypijí po doušcích dva litry čaje. Dnes se  tato žena cítí dobře, takže lze předpokládat její úplné uzdravení.
 
Jednoho dvaapadesátiletého muže  léčili deset let na srdeční astma. Denně snědl osm tabletek, roky už spával  jen vsedě, při každém kroku rozhodil rukama, aby nalapal alespoň trochu  vzduchu a přitom však bídně chraptěl. Byla jsem toho názoru, že dýchavičnost  nepochází ze srdce, ale z jater. Přiložila jsem mu na játra obklad ze  švédských bylinek. Ráno a večer musel vypít jeden šálek čaje z plavuně, do  kterého se přidala čajová lžička švédských kapek. Už první noc se ukázalo, že  můj předpoklad byl správný. Konečně mohl spát vleže. Předtím už řadu let  nevycházel z domu. Švédské bylinky a plavuň způsobily takové zlepšení, že již  za tři dny obešel dvakrát denně svou zahrádku. Nyní jde pomalu v ústrety  úplnému zdraví. Další případ:
 
Po operaci se nechtěla zahojit řezná  rána, ale zahojila se přes noc potom, kdy si pacient upil z láhve pořádný  doušek švédských kapek, tak mocně zapůsobily. Tento jediný doušek zacelil  ránu, která byla již tři roky otevřená a denně se musela ošetřovat.
 
Získala jsem informace, že dlouhá  léta zapálené a zhnisané jizvy, vzniklé při úrazech, které si vyžádaly  operaci a punkci, se zahojily po obkladech a užívání švédských kapek.
 
Farská hospodyně z Burgenlandu ml  vyprávěla, že její třiadvacetiletá neteř má od narození poruchu sluchu. Po  vyšetření na univerzitní klinice jí řekli, že jí nemohou pomoci ani operací.  Poradila proto
 

   
neteři, aby používala švédské kapky  tak, že si je nakape do zvukovodu. Byly velmi překvapené, když po čtrnácti  dnech neteř normálně slyšela.
 
Seznámím vás, milí čtenáři, i s  jedním dopisem z Grazu: „Celkem náhodně jsem si v autobuse povídala s jedním  šťastným čtyřiasedmdesátiletým mužem, kterému se za jednu noc vrátil sluch po  použití švédských kapek. Sluch ztratil za války v roce 1944 po těžkém zranění  hlavy a mozku. Třikrát si dal do ucha vatu, navlhčenou švédskými kapkami.“  (Všechny uvedené příhody mohu doložit pomocí dopisů!) Jistý pán z Horního  Bavorska píše: „Při úraze jsem si zranil pravé rameno. Švédské kapky mi  rychle zmírnily nesnesitelnou bolest. Hluché ucho jsem dvakrát navlhčil  kapkami a stala se neuvěřitelná věc - po deset let trvající hluchotě jsem  znovu slyšel tikat budík!“ Mnoha hluchoněmým by se mohlo pomoci takovým  způsobem! A kdyby se sluch navrátil třeba jen jednomu!
 
Po jedné přednášce mi vyprávěla posluchačka,  že už dva roky trpí ochablostí svěrače. Lékaři pokládají onemocnění za  nevyléčitelné. Švédské bylinky spolu s pastuší tobolkou (ta se poseká  nadrobno, nechá se deset dní vyluhovat v dobré pálence), čímž se dá léčit i  onemocnění svalů (atrofie) a chřadnutí svalů, dále čtyři šálky čaje z  kontryhelu a šest doušků čaje z puškvorce během dne zase všechno přivedou do  pořádku. Jakýsi ženský hlas z Vídně telefonoval: „Děkuji vám za vaše švédské  bylinky!“ Žena mi vyprávěla, co se jí jako dvanáctileté přihodilo na výletě v  horách. Jedno děvče šlo před ní a neúmyslně ji uhodilo do tváře horskou  botou. Po tomto úraze čtyřicet let měla stále hnisavou čelist. Podrobila se  šestnácti operacím a opakovaným punkcím. Musela přerušit studia, nemohla  proto dosáhnout vytouženého povolání. Měla stále bolesti a vedla cizí  domácnost. Po čtyřiceti letech, již jako dvaapadesátiletá, četla o švédských  bylinkách - dávala si obklady na dásně a až pak se konečně osvobodila od  všech bolestí.
 
Lidé se mne stále znovu ptají, zda mohou  používat švédské kapky, i když mají přísně zakázáno pít alkohol. Podle  věrohodných laboratorních vyšetření bylinky převládají nad alkoholem, a tak  jen ony mají léčivou moc. Možno je bez újmy na zdraví používat i v tomto  případě. Je však lépe, když se začne pouze s jednou čajovou lžičkou denně a  častěji se přikládají na oblast jater a ledvin obklady ze švédských kapek.
 
STARÝ RUKOPIS (Popis léčivé síly  švédských kapek /bylin/)
 
1.        Když  se k nim častěji přičichne a šňupe, navlhčují se jimi obratle hlavy, na hlavu  se přiloží navlhčený ručník, tak zahání bolest a závrať, posilují paměť a  mozek.
 
2.        Pomáhají  při zakalených očích, odebírají červeň a bolesti, i když jsou oči zanícené,  kalné, zamlžené. Odstraní skvrny a šedý zákal, když se zavčas navlhčují  koutky očí nebo když se na zavřené oči přiloží navlhčený hadřík.
 
3.        Neštovice a vyrážky každého druhu, i  příškvar v nose nebo kdekoli na těle se vyléčí, když se často a důkladně  navlhčuje kapkami.
 
4.        Při bolesti zubů se dá do trochy vody  polévková lžíce kapek, tekutina se chvíli drží v ústech nebo se tampónem  namočeným v ní navlhčuje bolavý zub. Bolesti se ztratí a hnisání přestane.
 
5.        Puchýře  na jazyku a jiné závady se kapkami usilovně navlhčují a zakrátko dojde k  uzdravení.
 

   
ó. Když je zanícené a bolavé hrdlo,  takže jen s těžkostmi je možné polknout jídlo a tekutiny, je třeba vzít ráno,  v poledne a večer kapky, pomalu je pouštět dolů hrdlem, ony odstraní zánět a  vyléčí hltan.
 
7. Máme-li žaludeční křeče, je třeba  při záchvatu užít polévkovou lžíci kapek.
 
S.   Při kolikách se mají užít tři plné  polévkové lžíce - pomalu, jedna za druhou - velmi rychle se pocítí uvolnění.
 
9.        Rozhánějí v těle větry a ochlazují játra,  odstraní každé onemocnění žaludku a vnitřností a účinkují
 
i  při  zácpě.
 
10.    Jsou  výborným lékem při bolestech žaludku, když se špatně tráví a neudrží se  potrava.
 
11.    Stejně  tak jistě pomáhají i při bolestech žlučníku. Užíváme denně ráno a večer  polévkovou lžíci, na noc obklady z kapek a bolesti brzy pominou.
 
12.    Při  vodnatelnosti užíváme šest týdnů ráno a večer jednu polévkovou lžíci v bílém  víně.
 
13.    Při  bolestech uší a hučení v uších se navlhčí chomáček vaty a vsune do ucha.  Velmi dobře to pomáhá, ba dokonce navrací ztracený sluch.
 
14.    Má-li  žena bolesti dělohy, ať užívá tři dny ráno plnou polévkovou lžíci kapek v  červeném víně, po půl hodině nechť jde na procházku, potom může snídat, ale  nesmí pít mléko. Kapky se nemají užívat na mléko.
 
15.    Kapky  pomáhají při porodu, když se z nich čtrnáct dní před porodem ráno a večer  užívá jedna polévková lžíce. Šesti nedělce se podává každé dvě hodiny kávová  lžička kapek až do té doby, dokud neodejde bez bolesti lůžko.
 
16.   Jestliže se po porodu při kojení vyskytnou  záněty prsních bradavek, pak rychle odejdou po přiložení šátku navlhčeného  švédskými kapkami.
 
17.   Dětem odeženou neštovice. Kapky zředěné  vodou je třeba dávkovat podle věku dítěte. Když neštovice začnou zasychat,  tak se častěji navlhčují kapkami a dětem nezůstanou žádné jizvy.
 
1S. Poslouží dětem i dospělým při  hlístech (červech), ba dokonce i tasemnici je možné jimi odstranit, jen je  nutné dávkovat podle věku. Na pupek se přiloží navlhčený ručník a stále se  udržuje ve vlhkém stavu.
 
19.   Při žloutence velmi rychle zmizí všechny  těžkosti, když se třikrát denně spolkne polévková lžíce kapek a na zduřená  játra se přikládají obklady.
 
20.   Otvírají každou zlatou žílu (hemoroidy),  vyléčí ledviny, odstraňují z těla hypochondrické pocity, odstraňují  melancholii a depresi, povzbuzují chuť k jídlu a podporují trávení.
 
21.    Zlatá  žíla (hemoroidy) otvírá se i vnitřně, když se na počátku častěji navlhčuje  kapkami a vnitřním užíváním z nitra změkčuje, zejména před spaním. Zevně se  přikládají navlhčené hadříky. Přebytečnou krev udělají tekutou a odstraní  pálení.
 
22.   Když někdo omdlí, otevřou se mu ústa a podá  se mu polévková lžíce kapek a on hned přijde k sobě.
 

   
23.   Tento lék zažene při vnitřním užívání I  bolesti z tichého psotníku (křeče), takže časem zcela ustanou.
 
24.    Při  tuberkulóze (souchotinách) plic se užívají kapky denně ráno na lačno po dobu  šesti týdnů.
 
25.    Když  žena ztratí měsíčky, nebo je menstruace příliš silná, užívá kapky tři dny a  opakuje to dvacetkrát. Utiší se to, čeho je mnoho a vyrovná se to, čeho je  málo.
 
26.    Tento  lék pomůže i při výtoku.
 
27.   Je-li někdo stižen padoucnici (epilepsií),  tak je mu třeba dát hned kapky. Pacient potom smí používat jen tento lék,  neboť posiluje napadené nervy a celé tělo a odstraní všechny nemoci.
 
28.    Kapky  vyléčí obrnu, odeženou závratě a nevolnost.
 
29.    Vyléčí  i horké neštovice a růži.
 
30.    Má-li  někdo horečku, je-li rozpálený, třese se zimou a je celkem zesláblý, ať se mu  podá polévková lžíce kapek a když si nezatížil tělo jinými léky, přijde  zakrátko k sobě, puls bude mít opět normální a ať již byla horečka jakkoli  vysoká, bude se nemocný brzy cítit lépe.
 
31.    Kapky  vyléčí i rakovinu, zastaralé neštovice a bradavice i popraskané ruce. Je-li  nějaká rána stará, hnisavá a roste živé maso, potom se všechno dobře umyje  bílým vínem a přiloží se hadřík, navlhčený kapkami. Odstraní opuchliny a  bolesti, živé maso a rána se začnou hojit.
 
32.    Vyléčí  bez komplikací všechny rány, ať řezné nebo bodné, jestliže se častěji  navlhčují. Je třeba namočit hadřík a přiložit jej na ránu. Za krátký čas  kapky odejmou bolest, nepřipustí ani zápal, ani hnisání a vyhojí se i staré  rány, které způsobila střelná zbraň. Jsou-li v těle díry, tak je třeba do  rány vstříknout kapky a rána nemusí být předtím ani vyčištěná. Jestliže se  bez přestání přikládají navlhčené hadříky, tak se rána v krátkosti zahojí.
 
33.    Odstraní  všechny jizvy, nechť jsou jakkoli zastaralé, stopy po ranách a poraněních,  když se až čtyřicetkrát navlhčí. Po ranách, které se léčí těmito kapkami,  nezůstávají žádné jizvy.
 
34.   Důkladně vyléčí všechny píštěle, i když se  zdá, že jsou nevyléčitelné, onemocnění může být jakkoli zastaralé.
 
35.    Vyléčí  všechny spáleniny, ať je způsobil oheň, vřelá voda nebo sádlo, jestliže se  rány stále navlhčují. Nevzniknou ani puchýře, záněty se odstraní, dokonce i  hnisavé puchýře se vyléčí beze stopy.
 
36.   Poslouží při boulích a podlitinách, ať už  pocházejí od úderu nebo nárazu.
 
37.    Trpí-li  někdo nechutenstvím, znovu se mu vrátí ztracená chuť.
 
38.   Při velké chudokrevnosti kapky vrátí  ztracenou barvu, jestliže se určitý čas užívají ráno. Pročistí krev a  vytvářejí novou, podporují i krevní oběh.
 
39.   Odstraní revmatické bolesti končetin, když  se kapky užívají ráno a večer a přitom se na bolavá místa přikládají  navlhčené ručníky.
 
40.    Vyhojí  omrzlé ruce a nohy, i kdyby se vyskytla otevřená místa. Kapkami navlhčené  ručníky je třeba přikládat co nej častěji, zvláště v noci.
 

   
41.   Na kuří oka se přikládají hadříky, navlhčené  kapkami a bolavé místo se udržuje stále vlhké. Po třech dnech kuří oka  vypadnou nebo je lze bezbolestně vyloupnout.
 
42.    Vyhojí  i kousnutí zuřivých psů a jiných zvířat, přičemž se kapky užívají vnitřně,  protože odstraní a zničí všechny jedy. Na rány se přiloží vlhký hadr.
 
43.    Jedná-li  se o mor a jiné nakažlivé nemoci, je dobře užívat kapky častěji během dne,  neboť léčí i morové vředy a boule, i kdyby byly již v krku.
 
44.   Kdo nemá dobrý spánek, ať kapky užívá před  spaním. Při nespavosti z nervozity se navlhčí ručník zředěnými kapkami a  přiloží se na srdce.
 
45.   Opilec hned vystřízliví, když vypije dvě  polévkové lžíce kapek.
 
46.    Kdo  denně užívá tyto kapky ráno a večer, ten nepotřebuje žádné jiné léky, neboť  posilují celé tělo, občerstvují nervy a krev, odstraňují třesení rukou i  nohou. Zkrátka, odstraní všechny choroby. Tělo zůstane pružné, tvář mladistvá  a pěkná.
 
Důležité:
 
Všechna uvedená množství je třeba  užívat zředěná v bylinkovém čaji nebo ve vodě.
 
Z uvedených bodů „starého rukopisu“  je jasně vidět onu velkou a obdivuhodnou léčivou moc této bylinné směsi. Je  možné oprávněně říci, že švédské bylinky pomáhají při všech chorobách,  přinejmenším však poslouží za základ každého léčení.
 

ZPŮSOBY UŽÍVÁNÍ
 
švédských bylinek
 
Vnitřně: Preventivně se podle údajů  starého rukopisu užívá ráno a večer jedna čajová lžička kapek, ale zředěná.  Při jakékoli nevolnosti (nepravidelnosti) možno užívat tři zředěné čajové  lžičky. Při zhoubných onemocněních se denně užívají dvě až tři polévkové  lžíce takto-jedna polévková lžíce kapek se zředí v osmině litru bylinkového  čaje, toto množství se rozdělí a vypije půl hodiny před jídlem a půl hodiny  po jídle.
 
Takaisin sisältöön